Folgipäevik: kolmas päev pakkus suvist ilma ning tõi lavale palju ansambleid Vaata fotosid ja videosid!

Mitu päeva tagasi alanud Viljandi pärimusmuusika festival oli laupäeval täies hoos. Soe ilm meelitas folgialale rahvast juba keskpäevaks. Muruplatsidele kogunesid seltskonnad, kes mängisid pilli ja laulsid. Lavade ette koondusid ansamblitele kaasa elama tulnud muusikahuvilised. Postimees kajastas folki nii fotos kui ka videos.

Õhtul andis Kirsimäe laval kontserdi bänd Svjata Vatra. Külalisesinejaks oli Lea Dali Lion, kellega koos salvestati mõned uued lood. Vaata Postimehe videointervjuud:

Kell 20 astus Kaevumäe lavale Šotimaa poistebänd Levack/Stewart/Irving. Kultrahoovis said huvilised lähemalt tutvuda Ukraina ansambli Veseli Vujky loominguga. Pärimusmuusika aidas esinesid aga Lepaseree rahvalauljad. 

Vahepeal on kohalik leht Sakala lähemalt tutvunud sellega, mida võib leida folgi toidulaualt. Sakala kirjutab, et kodukootud Eesti köögi kõrval on toiduhoovis esindatud ka Armeenia, Mehhiko, Türgi ja Aasia köögid. Kes soovib vahelduseks mulgipudrule vürtsitada oma maitsemeeli tšillinuudlite või kebabirulliga, peab tühja kõhtu trotsides pisut aega varuma. Ülevaatlik artikkel folgi toidulaual pakutavast: Toiduhoovi kõige pikemad sabad kuuluvad välismaisele köögile

Kell 18 hullutas A. Le Coq'i Kirsimäe laval publikut Curly Strings.

Curly Stringsi teine kontsert tänavusel festivalil.

FOTO: AFP / Scanpix

Curly Stringsi teine kontsert tänavusel festivalil.

FOTO: AFP / Scanpix

Samaaegselt sai Viljandi muuseumi hoovis kuulata Puuluupi, elektroonika ja luuperitega rikastatud hiiu kandle duot. Jaani kirikus esines aga Norra duo Odd Lund & Roar Vangen.

Kell 16 kuulasid huvilised Kultrahoovis folklooriansamblit Merema ning pärimusmuusika aidas astus publiku ette Hispaania bänd German Diaz.

German Diaz aidas. Foto: Elmo Riig/Sakala

FOTO: Elmo Riig

Samal ajal astus EMT ja Elioni Kaevumäe laval üles pärismusmuusik Silver Sepp. Noormees on varasematel aastatel esinenud Viljandi folgil vaid erinevate ansamblite koosseisus. Nüüd astub muusik aga esmakordselt üksinda lavale. Vaata, mida rääkis Silver videointervjuus:

Kell 14 tulid lavale esimesed ansamblid. Viljandi Muuseumi hoovis astus üles värske alternatiiv-folk ansambel Rüüt. Ansambel tutvustab oma loomingu kaudu ühe vähese Eesti oma instrumendi – Eesti lõõtsa kasutusvõimalusi ja kõla. Ansamblisse kuuluvad eesti parimad noored lõõtspillimehed Juhan Uppin ja Toomas Oks.

Samal ajal esines A. Le Coq'i Kirsimäe laval metsik ja lõbus laulugrupp Lo Còr De La Plana Vahemere sadamalinnast Marseille´st.

Lo Còr De La Plana kontsert. Foto:

FOTO: Kris Süld

Festivalialal näeb iga nurga peal mõnda pillimeest või -naist.

FOTO: Postimees

Mitte kõik festivali külastajad pole viisakad. Sakala kirjutab, et pidulised kipuvad vanalinna hoovi pissile. Nimelt avastas Pikal tänaval elav viljandlanna Zinaida Kagovere, et tema hoole ja armastusega rajatud lillepeenrad olid öö varjus tundmatuseni muutunud.

Loe lähemalt siit: Pidulised kipuvad vanalinna hoovi pissile

Kell 13 käis Postimehe folgistuudios ansambel Curly Strings.

FOTO: Postimees

Folgistuudios rääkisime ka folgipealik ja Viljandi linnapea Ando Kivibergiga, festivali personalipealiku Mare Lilienthaliga ning Mari Kalkuniga, kes oli koos Soome ja Austraalia muusikutest koosneva bändiga Runorun. Vaata otsesaadet järele siit:

Laupäeva keskpäeval leidsid nii suured kui väiksed tegevust Jaani kiriku kõrval asuvas lesilas. Eriti lõbus oli lastel meisterdada.

FOTO: Postimees

Reedel toimus hulgaliselt kontserte, mis meelitasid kohale ka palju publikut. Soojal suvepäeval leidsid tegevust kõik külastajad - kes käis kontserdilt kontserdile, kes pikutas lesilas ja tundis niisama melust mõnu.

Kell 13 rääkisid Postimehe folgistuudios šoti poisid bändist Levack/Stewart/Irwing, ansambli Svjata Vatra looja Ruslan Trochynskyi, folgi programmipealik Tarmo Noormaa ning Sakala ajakirjanik Margus Haav.

Päeval hullutas Kaevumäe laval publikut USA viiuldaja Casey Driessen, kelle firmanumbriks on chopping ehk perkussiivne poognatehnika. Oma kontsertidel tõestab mees, et ühe viiekeelse viiuli võimalused on piiramatud.

Casey Driessen võlus publikut oma suurepärase viiulimänguga. Elmo Riig/Sakala

FOTO: Elmo Riig

Kultrahoovis astus publiku ette armastatud duo ansamblist Minu Isa oli Ausus Ise. Margo Mitt ja Gaute Kivistik (rohkem tuntud kui Rohke Debelakk) osutusid vägagi populaarseks.

Sakala tegi videoloo:

Õhtul vestles Elu24 noortebändidega POSÕ ja Tori Hobune. Bändide liikmed rääkisid oma kogemusest Viljandi folgil:

Üks põhilisi reedeõhtuseid publikumagneteid oli ansambel Naised Köögis.

Naised Köögis täitsid aida suure saali kuhjaga

Foto: Elmo Riig/Sakala

FOTO: Elmo Riig

Ansamblit Naised Köögis soovis vaadata hulga rohkem publikut kui saali mahtus. Foto:

FOTO: Margus Haav

Kell 22 toimus A. Le Coqi Kirsimäe laval Zetode kontsert. Pärismusmuusik Jalmar Vabarna sõnul on tal rohkem tegemist olnud Curly Stringsi ja Trad.Attackiga! ning Zetodega on olnud väike puhkus. Vaata, mis ta veel videointervjuus rääkis:

Kell 22 astus lavale ka Mari Kalkun & Runorun ja Maneo.

Südaöö paiku lõbustas publikut ansambel Untsakad, kes tähistab sel sügisel 23. aastat lavalaudadel tallamist. 

Samal ajal algas Folk Factory, mis on kahel festivaliõhtul Lennukitehases aset leidev elektroonilise maailmamuusika ööklubi.

Koostöös Kultuurikanaliga kannab Postimehe veeb üle valitud festvalikontserdid: laupäeval kell 14 Lo Cór De La Plana (Prantsusmaa), kell 18 Curly Strings ja kell 22 Svjata Vatra ning pühapäeval kell 14 Paabel.

Tagasi üles